נוירוקליניק, בהנהלת ד"ר דורון תודר

ליקויי למידה מתאפיינים בפער ברכישת מיומנויות היסוד בקריאה, הבנה, כתיבה וחשבון בהשוואה לקבוצת בני הגיל וביחס למנת המשכל. יתכן שילוב של כמה לקויות אצל אותו אדם. לקות למידה מלווה אדם כל מהלך חייו.

 

חשוב להבין שלקויות למידה לא נובעות מכך שהילד "עצלן" או "טיפש" אלא מהעובדה שמדובר בילד הסובל מאי סדירות של פעילות מוחית באיזורים האחראים על קריאה, חשבון, דקדוק ועוד.

 

מחקרים מראים השפעה מהותית וארוכת-טווח של הטיפול באמצעות טכנולוגית נוירופידבק בילדים שלהם לקויות למידה. במחקרים מבוקרים ניכרו תוצאות טובות ושיפור ניכר בכישורי למידה אצל ילדים לקויי למידה שטופלו בטכנולוגיית נוירופידבק בהשוואה לקבוצת ביקורת גם שנתיים לאחר הפסקת הטיפול. הניסוי כלל בקרה של אפקט פלאצבו. מחקרים רפואיים מסודרים ומבוקרים אף מוכיחים את הפער העצום בתועלת של הטיפול בנוירופידבק בהשוואה למגוון טיפולים מקובלים אחרים, שפעמים רבות אינם מביאים לשינוי ממשי בתיפקוד הילד אלא רק עוזרות לו לעבור משלב לשלב שעה שבפועל הילד נותר לקוי למידה.

 

מכלול האבחונים שהמטופלים עוברים בנוירוקליניק מאפשרים איתור מדוייק של האיזור המוחי הקשור ללקות הלמידה. באמצעות הטיפול בנוירופידבק אנו מנרמלים את יעילות אותו איזור ובכך מביאים לשיפור במצב. 

 

חשוב לדעת – בניגוד לטיפולים בהפרעות אחרות בהן ניתן לראות שינוי כבר לאחר כמה מפגשים, אין כך הדבר בנושא לקויות הלמידה. המחקרים הרבים בתחום מלמדים, שלאחר כ 10 מפגשים מתחיל השיפור, שמגיע לשיאו לאחר כשלושה חודשים. 

 

כדי לזרז את התהליך, אנו בנוירוקליניק משתמשים בגישה המשלבת טכניקות נוספות במקביל לטיפול בנוירופידבק וכך ניתן להשפיע על תהליך ההחלמה באופן מיטבי. 

 

http://www.neuroclinic.co.il

 

 

 

 


צור קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל:
איזור מגורים: 
סוג שירות:
התמחות:
הערות:
send
Share |
עוצמה אישית - פורטל לקויות למידה